Akrep Burcu Merkür İlişkisi

Merkür Akrep burcundayken doğanlar, inatçı, eleştirici, direkt ve şüpheci kişilerdir. Merkür’ün yansıttığı mantık ve gerçekçilikle Akrep’in derinliği birleşince, özellikle araştırmacılar, eleştirmenler, yazarlar, danışmanlar, avukatlar, düşünürler, kimyagerler, fotoğrafçılar ve bilim adamları için iyi bir konumlanma sayılabilir.

Bu durumda, Yükselen burç üzerinde olmadığı sürece, Merkür fazla konuşmayı teşvik eder durumda değildir. Daha çok düşünmeye vakit ayırmayı severler, hatta kişi, her zaman olduğundan daha içe dönük olabilir. Azim ve sorunların kaynağına inme arzusu, önemli ve güçlü özellikleridir.

Merkür, özellikle Mars’tan etkileşim alıyorsa sivri dillilik göstergesi olabilir. Hatta kişileri, savunma hakkı vermeden, kafalarındaki kalıba sokma meyillerinden dolayı, suçsuz olsalar bile, zor durumlara düşürebilirler.

Merkür Akrep Burcunda her şeyi dikkate alır, olayları bütün yönleriyle araştırır. Gizli kalmış her şeyi açığa çıkartır. Kararlı, ısrarlıdır. Keskin düşünceler içerir, radikal dönüşümleri gerçekleştirecek güçtedir. Hırslarının peşinden koşabilir, sonuç çıkartabilir. Veya gizli saklı olayları araştırıp bulur, tabuları yıkar. Yasakların dibine kadar iner. Acımasızdır. Açıktan açığa, gerçekler elinde karşı konulmaz bir şekilde ilerleyebileceği gibi, gizliden gizliye derinden derine de çalışabilir. Kaynayan kazanı dışarı göstermeden sukunetle işine devam edebilir. Merkür Akrep burcunda bitirilemeyen işleri sonlandırmak, tartışmalara sonuçlandırmak için idealdir. Hızla kavrar zorla sonuçlandırır. Zorlayıcı ve yaralayıcı bir dil kullanabilir. Öte yandan karamsar, takıntılı, iğneleyici, huzursuz, ortamı sürekli gergin tutan bir hal alabilir. Entrikalar, sinsi oyunlar kurabilir. Başkalarının özel hayatına burnunu sokabilir. Bitmez tükenmez gevezeliklerle insanın başının etini yiyebilir. Merkür Akrep burcunda geri dönüyorsa, geri dönüp gelme süreci içinde kafasına koyduğunu ne pahasına olursa olsun yapar. Sonuçlar yıkıcı bile olsa Merkür'ün gazabından kurtulamayabilirsiniz.

Diğer Akrep burcu özellikleri

Akrep Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar Akrep Burcu Aşk Akrep Burcu Çiçeği Akrep Burcu Cinsellik Akrep Burcu Diyet & Fitness Akrep Burcu Eğlence Akrep Burcu Erkeği Akrep Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri Akrep Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Güzellik Akrep Burcuna Hediyeler Akrep Burcu ile Ortaklık Akrep Burcu İş Hayatı Akrep Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Kadını Akrep Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri Akrep Burcu Künye Akrep Burcu Olumlu Olumsuz Yanları Akrep Burcu Otomobil Akrep Burcu Özellikleri Akrep Burcu Para ve Zenginlik Akrep Burcu Sağlık Akrep Burcu Stresten Arınma Akrep Burcu Tatil Akrep Burcu Ünlüleri Akrep Burcu Uygun Meslekler Akrep Burcu Aşk Uyumları Akrep Burcu Nasıl Bir Anne ? Akrep Burcu Babaları Nasıl Olur? Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı ve Tavsiyeler Akrep Burcu Ders Çalışma Şekli Akrep Burcu Meleği ve Nasıl Dua Etmeli Akrep Burcu Mitoloji Akrep Burcu Sembol Akrep Burcunun Yaşam Anlayışı Akrep Burcu Anne ve Çocuğuyla Uyumu Akrep Burcu Karanlık Yönleri? Akrep Burcu Kayınvalide Ne İster? Akrep Burcu Gıcık Yönleri? Akrep Burcu Çekilmez Özellikleri? Akrep Burcu Ayrılık Acısı Akrep Burcu Bebeği Akrep Burcu Kadınına Alınacak Hediye Akrep Burcu Çocuğu Akrep Burcu Doğal Taşı Akrep Burcu Doğum Günü Akrep Burcunu Etkileme Yolları Akrep Burcu Efsanesi Akrep Burcu Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Fiziksel Özellikleri Akrep Burcu Merkür İlişkisi Akrep Burcu Yıldızname