Akrep Burcu Babaları Nasıl Olur?

Akrep, sözlüklerde geceleri çıkan ve hem kendini savunmak, hem de saldırmak için kullandığı uzun kıvrık kuyruğuyla soktuğu düşmanı zehirleyerek felce uğratan bir böcek olarak tanımlar. Sokması bazen öldürücüdür. Akrep burcu erkeği burcun genel özelliği itibariyle zararsız gibi görünen, ancak hoşlanmadığı bir durum söz konusu olduğunda tavrını sert ve kırıcı bir şekilde ortaya koymaktan asla çekinmeyen bir insan olarak düşünülebilir. Onun delip geçici bakışları çoğu zaman insanda huzursuzluk uyandırır. Bunun sebebi her şeye hâkim olma duygusu ve tehditleri asla affetmemesidir.

Öfkeleri ani ve oldukça sert olabilir. Bu özellikleri çoğu zaman insanları kendilerinden uzaklaştırabilir. Buna rağmen bir felaket sonrası herkes hayıflanırken o, cesaretin doruklarına çıkıp olaylardan karlı çıkacaktır. Kötü anlardan daha iyi bir şekilde ayrılmayı becerecektir. Baba olarak akrep burcu erkeklerinin yumuşak ve sevecen olduğunu söylemek düpedüz yalandır. Onlar serttir. Çocukların en ufak tembelliğine dahi tahammül edemeyecek ve onları acımasızca cezalandıracaktır.

Akrep burcu erkeği çocuklarına öncelikle kendi kendilerine saygı duymayı, ardından çevredekilere saygı duymayı ve hayatta asla yılmamayı zevkle öğretecektir. Çocukları akrep burcu bir babanın yanında yanlış yollara sapma şansı asla bulamayacaktır. Bu burçlar her ne kadar çocuklarını her baba gibi sonsuz sevse de, onların yaptığı saçma davranışlara ya da yanlışlıklara göz yummayacak, aksine onları yerden yere vurarak hatalarını iyice anlamalarını sağlayacaktır.

Babaları onlara gerçek hayatın acımasızlığını göstermeye çalışırken kötü görünse de aslında ne kadar doğru bilgiler verdiğini anlamak çok uzun sürmeyecektir. Çocuklar başka hiçbir babadan, hayatın gerçekleri konusunda bu kadar çok şey öğrenemez. Onlarla şakalaşıp gülecek, ama ciddi bir mesele olduğunda da çocuklara bunu hissettirecektir. Çocuklar çoğu zaman akrep burcu babalarını nazik, müşfik, komik bulacaktır, ancak yine de kimin patron olduğunu asla unutmayacaklardır.


Akrep burcu babaları çocuklarının yeteneklerini açığa çıkarmaya bayılırlar. Her konuda her zaman çocuklarını desteklerler. Elindeki tüm imkanları çocukları için sonuna kadar kullanır. Akrep babaları çocuklarını çok kıskanırlar, çocuklarının onların yanında başka çocukların babalarını övmeleri onları çok üzer.


Pek konuşkan olmayan akrep burcu babaları kaş, göz ve mimik hareketleri ile ne demek istediklerini anlatırlar. Kaşı kalktığında hayır demek istiyor olabilir. Hafifçe gülümsediğinde evet demek istiyor olabilir.

Akrep babaları içgüdüleri sayesinde çocukları yalan söylediğinde hemen anlarlar ve doğruyu söyletene kadar peşlerini bırakmazlar. Yalandan hiç hoşlanmaz ve çocuğunun kendisine yalan söylemesinden nefret eder.

Çocuğunun yaşadığı acıları tekrar tekrar ona hatırlatır, bunu yapmasının nedeni çocuğunun aynı hatayı yapmasını ve aynı acıyı çekmesini engellemektir. Akrep sert bir babadır. Tembellikten hiç hoşlanmaz. Çok fazla otoriterdir ve bu durum çocuklarını rahatsız eder. Çocuklarının kendi ayakları üzerine basmalarını sağlar. Her zaman emredici ve hükmedici tavırlarla yaklaşır.

Akrep burcu babasının duygusal bir çocuğu olursa, çocuk babasının bu tavırlarından ötürü içine kapanacaktır, hatta psikolojik sorunlar dahi yaşayacaktır.

Diğer Akrep burcu özellikleri

Akrep Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar Akrep Burcu Aşk Akrep Burcu Çiçeği Akrep Burcu Cinsellik Akrep Burcu Diyet & Fitness Akrep Burcu Eğlence Akrep Burcu Erkeği Akrep Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri Akrep Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Güzellik Akrep Burcuna Hediyeler Akrep Burcu ile Ortaklık Akrep Burcu İş Hayatı Akrep Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Kadını Akrep Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri Akrep Burcu Künye Akrep Burcu Olumlu Olumsuz Yanları Akrep Burcu Otomobil Akrep Burcu Özellikleri Akrep Burcu Para ve Zenginlik Akrep Burcu Sağlık Akrep Burcu Stresten Arınma Akrep Burcu Tatil Akrep Burcu Ünlüleri Akrep Burcu Uygun Meslekler Akrep Burcu Aşk Uyumları Akrep Burcu Nasıl Bir Anne ? Akrep Burcu Babaları Nasıl Olur? Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı ve Tavsiyeler Akrep Burcu Ders Çalışma Şekli Akrep Burcu Meleği ve Nasıl Dua Etmeli Akrep Burcu Mitoloji Akrep Burcu Sembol Akrep Burcunun Yaşam Anlayışı Akrep Burcu Anne ve Çocuğuyla Uyumu Akrep Burcu Karanlık Yönleri? Akrep Burcu Kayınvalide Ne İster? Akrep Burcu Gıcık Yönleri? Akrep Burcu Çekilmez Özellikleri? Akrep Burcu Ayrılık Acısı Akrep Burcu Bebeği Akrep Burcu Kadınına Alınacak Hediye Akrep Burcu Çocuğu Akrep Burcu Doğal Taşı Akrep Burcu Doğum Günü Akrep Burcunu Etkileme Yolları Akrep Burcu Efsanesi Akrep Burcu Aşk ve Evlilik Akrep Burcu Fiziksel Özellikleri Akrep Burcu Merkür İlişkisi Akrep Burcu Yıldızname